İstanbul Başakşehir Demirciler Sanayi Sitesi Psikoteknik Belgesi Veren Psikoteknik Merkezi

 psikoteknik belgesi başakşehir

Demirciler Sanayi Sitesi Psikoteknik Belgesi Raporu Veren Kurslar

 

Sürücünün güvenli araç kullanabilmesi için devlet bir takım önlemler almaktadır. Bu önlemler ise sürücüye yetkilendirilmiş merkezler tarafından yapılan testlerdir. Sürücüye uygulanan testler sonucunda düzenlenen belge Psikoteknik Belgesidir.  Bu belge için yapılan testler sadece T.C Sağlık Bakanlığı tarafından yetkilendirilmiş Psikoteknik Merkezleri tarafından uygulanabilir. Testler uzman psikolog tarafından Demirciler Sanayi Sitesi Psikoteknik Belgesi Raporu Veren Kurslar tarafından yapılmaktadır.

Demirciler Sanayi Sitesi bölgesinde hizmet veren tek merkez kurumuzdur. Psikoteknik belgesi almak zorunda olan sürücü kurumu arama veya mail yolu ile randevu talep edebilirler. Sürücü kurumdan aldığı randevu ile testlerin yapılacağı günü ve saati tespit etmiş olur. Sürücü için gerekli olan testeler (psikolojik ve fiziksel) uzman psikolog tarafından tatbik edilir. Sonuçların değerlendirmesini önce Psikolog daha sonra Psikiyatri uzmanı değerlendirir. Test süresi 1 saattir. Bu sürenin altında yapılan testler ve düzenlenen belgeler geçersizdir. Uygulanan testin amacı sonuca göre trafikte kendisi ve diğer sürücüleri riske atacak sorunu olan sürücülerin trafiğe çıkmasını engellemektir. Devletimiz vatandaşının huzur içerisinde gerek sürücü olarak gerekse yolcu olarak, seyahat edebilmesi için gerekli düzenlemeleri yapmaktadır.

 

Psikoteknik Belgesi Fiyatları

Psikoteknik belgesi almak için Demirciler Sanayi Sitesi merkezimize müracaat eden sürücülerin ihtiyacı olan test türünü tespit etmekteyiz. Sürücü belgesine alkol ve benzeri nedenler yüzünden el koyulanlar ve ticari olarak sürücülük yapmak isteyenler. İlgili kanun gereği Kara yolları taşıma yönetmeliği 60/e maddesinde ticari olarak yük eşya, yolcu taşımacılığı yapan sürücülerin fiziki ve ruhsal yönden sağlıklı olduklarını gösteren psikoteknik belgesini almaları zorunludur.

 

Psikoteknik belgesi sahibi sürücülerin 5 yılda bir yenilemeleri zorunludur. Sürücülerden söz konusu belgenin zorunlu olarak istenmesinin sebebi;

“Ticari araç sürücülerinin taşımacılık yaptıkları süre içerisinde sorumlu oldukları mal ve can güvenliğinin ön planda olmasıdır.”

Okul servisi veya otobüs şoförünün kendi canından ziyade onlarca insanın hayatından mesul olması, kanunen bu sürücülerin sağlık kontrollerinin sık aralıklarla yapılması çok önemlidir.

 

Demirciler Sanayi Sitesi Psikoteknik Belgesi Veren Kurumlar ve Fiyatları

Belge almak zorunda olan sürücüler ehliyetine el koyulanlar ve ticari araç sürücüleri olarak 2 gruptur. Kişi sürücü belgesine el koyulmasını gerektirecek bir trafik suçu işler ise psikolojik olarak muayene edilmeleri gerekir. Demirciler Sanayi Sitesi bölgesinde Demirciler Sanayi Sitesi Psikoteknik Belgesi Veren Kurumlar ve bu konuda müracaat edebilecekleri  Başakşehir Psikoteknik  Merkezi tek yetkili Kurumdur.

Demirciler Sanayi Sitesi psikoteknik, Demirciler Sanayi Sitesi Psikoteknik Belgesi